Hakkımızda

Hep birlikte daha yüksek hedeflere

Şirketimiz 1993 yılında, , Çanakkale boğazından geçen gemilere gümrüksüz sigara, alkollü ve alkolsüz içeceklerin ikmali (Bonded Store) ve gemi acentalığı hizmetlerini vermek üzere Ali Kayalı ve Hakan Kayalı tarafından kurulmuştur.

Çanakkale Boğazında, Kepez, Akçansa, Karabiga ve İçdaş iskelelerinde gemi acentelik/koruyucu acentelik hizmetlerinin yanı sıra; sahibi olduğumuz her türlü ihtiyaca cevap verebilecek 4 acente botuyla ; Çanakkale boğazı ve Çanakkale demir yerlerine (Liman Başkanlığı’nın tarafından izin verildiği sürece) motorbot servislerini 365 gün 24 saat hizmet kalitemizden ödün vermeksizin yerine getirmekteyiz.

2007 yılından itibaren Çanakkale Boğazından geçen tüm gemilerin geçiş bilgilerini, bağlı olduğu acenteler ve iletişim bilgileri, işletici firmalar ve iletişim bilgilerini, geçiş istatistiklerini ve gemilerin teknik bilgilerini (Gemiadı – Imo numarası – Bayrağı - Çağrı işareti - Tipi – Klas - Tam boy – En - Max. Draft –Nrt/Grt/Dwt – İnşaa yılı – Inmarsat C teleks numaraları – email adresleri) 24 saat kesintisiz internet üzerinden canlı yayın yapan www.dardanelstrait.com adresli web sitemiz aracılığıyla; yayınlamaktayız.

2009 yılından itibaren Bonded Store faaliyetlerimizi sektörün diğer güçlü şirketlerinden Düzkoç A.Ş. ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık neticesinde kurduğumuz DFS Gümrük Satış Mağaza İşletmeciliği A.Ş. (DFS Shipstore) aracılığıyla vermeye devam etmekteyiz.

Falcon A.Ş. 2009 yılından itibaren tüm enerjisi ve gücüyle İstanbul ve Çanakkale boğazlarında gemi acentalığı hizmetini sürdürmektedir.

Hep birlikte daha yüksek hedeflere” sloganıyla 1993 yılında yelken açtığımız denizcilik sektöründe 20 yıldan fazla hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Tarihçe

1993 Falcon A.Ş. Kadıköy / İstanbul kuruldu

2000 Falcon A.Ş.- Çanakkale Antrepoları Kepez’e taşındı

2002 Sea Falcon K.K.T.C. kuruldu

2007 Falcon 2 bot filomuza katıldı

2007 Deniz Feneri Uluslararası Gemi Kiralama Taş. Ve Dış Tic. Ltd. Sti. kuruldu

2009 DFS Gümrüksüz Satış Mağaza İşletmeciliği ve Tic. A.Ş. kuruldu

2009 Falcon A.Ş.- Çanakkale Kepez’de kendi binasında faaliyet göstermeye başladı

2012 Ada K bot filomuza katıldı

2014 Falcon Express bot filomuza katıldı

Yönetim Kurulu

Ali Kayalı

1948 yılında Kırklareli’nde doğan Ali Kayalı, Adana İktisadi Ticari İlimler Üniversitesi İşletme Mezunudur. 1967-1995 yılları arasında Türk Ticaret Bankası’nda 20 yılı üst düzey yöneticilikle geçen yaklaşık 30 yıllık bankacılık kariyerine; 1993-1995 yılları arasında Türk Ticaret Bankası’nda kurucu Genel Müdür olarak Ticaret Factoring’i kurarak veda etmiştir.Bankacılık kariyerinin ardından 1995-2000 yılları arasında Öğretim Görevlisi olarak çalıştığı İstanbul Üniversite’si Gemi İşletme Mühendisliği bölümünde işletme derslerini vermiştir.

Deniz Ticaret Odasında aktif olarak görev almaya devam eden Ali Kayalı,halen 1993 yılında oğlu Hakan Kayalı ile birlikte kurdukları Falcon A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve DFS Shipstore’un Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Ali Kayalı evli ve 1 çocuk babasıdır.

ali@falcon.com.tr

Hakan Kayalı

1976 yılında İstanbul’da doğan Hakan Kayalı Doğu Akdeniz Üniversite’si ekonomi bölümü mezunudur. 1993 yıından itibaren Falcon A.Ş’de, 2009 yılından itibaren DFS Shipstore’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdüren Hakan Kayalı, Gemi Tedarikçileri Derneği’nde (Turssa) 2011-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu üyeliği yapmış ve 2014 yılından itibaren de Sayman Üye olarak görevini sürdürmektedir.

Deniz Ticaret Odası’nda 2014 yılından itibaren Çanakkale Temsilcisi olarak görev almaktadır.

Hakan Kayalı evli ve 2 çocuk babasıdır.

hakan@falcon.com.tr